1 Mart 2018, Thomas Liquori

Kış gelmeden önce, bakım malzemelerini halletmek iyi bir fikirdir. Soğuk havalar aracınız için zor olabilir ve kış aniden bastırınca sorunlarla başa çıkmak sıkıntı yaratabilir. Kışın aracınıza nasıl bakacağınıza ve en soğuk mevsime nasıl hazırlanacağınıza dair önemli ipuçlarına göz atalım.

Aracınızı Çalışır Tutmak İçin En İyi İpuçları

Tüm yıl boyunca araç bakımıyla ilgilenmek önemli olsa da özellikle kıştan önce ele alınması gereken birkaç nokta vardır:

  • Soğutucunuzu kontrol edin: Bunun anlamı, soğutucu sıvınızın seviyesi düşükse doldurmanız ve soğutucunuzu doğru soğuk hava korumasını sağlayıp sağlamadığını görmek için, test etmeniz demektir. Araba parçası satan bir yerden basit bir cihaz alabilir veya bir tamirciye test ettirebilirsiniz. Soğutucunuz kışın donmaya dayanacak kadar güçlü değilse, boşaltılmalı, yıkanmalı ve değiştirilmelidir.
  • Tüm sıvıları kontrol edin: Yağınızın, şanzıman, fren ve yıkama sıvılarınızın tam olarak dolu olduğundan emin olun. Kış sürüşü, aracınızda ekstra talepler gerektirir ve düşük sıvı seviyeleri, aracınızın çeşitli sistemlerinde yoğuşmaya neden olabilir. Donma, yakıtın bitmesi ve yolda kalma riskini önlemek için kış aylarında yakıt deponuzu olabildiğince dolu tutmayı unutmayın.
  • Lastiklerinizi kontrol edin: Karda ve buzda araç kullanacaksanız yeterli lastik sırtına ihtiyacınız vardır. Soğuk hava; dört mevsim ve yaz lastiklerini daha sert hale getirir, bu nedenle özellikle soğuk bir bölgede yaşıyorsanız kış lastikleri takmayı düşünmelisiniz. Yaz aylarında uygun şekilde şişirilen lastikler, sıcaklık düştüğünde biraz daha az şişirilmiş olacağından, hava basıncınızı kontrol etmelisiniz.

Yorum yap

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

İlgili Ürünler

Nano Prime™ Motor Performans Arttırıcı
Nano Prime™ Motor Performans Arttırıcı
900TL (KDV Dahil)
Ürün Kodu: 44104