15 Haziran 2019, Thomas Liquori

Ürünlerimiz sadece arabalar için değildir; ürünlerimizi teknelerde, ATV'lerde ve motosikletlerde kullanan yüz binlerce müşterimiz var.

Motosiklet insanlar için büyük bir şey ve kendilerine ait kültürleri var.

Uzun süredir bir motosikletiniz varsa; yakıt enjektörü temizleyicisinin nasıl kullanılacağı fikri yeni olabilir belki de rutin olarak bu ürünü kullanıyorsunuzdur. Ne de olsa, çoğu otomobil yakıt enjeksiyon sistemine geçtikten çok sonra bile geleneksel motosikletler karbüratörlerle çalışıyor. Ancak yeni motosikletler yakıt enjeksiyon sistemleriyle çalışıyor ve bu sayı gittikçe artıyor. Bir motosiklet tutkunuysanız, “Yakıt enjeksiyonu nasıl çalışır?” ve "Motosikletlerin yakıt enjektör temizleyicisine ihtiyacı var mı?" gibi soruları cevaplamak isteyeceksiniz.

Motosiklet Yakıt Enjeksiyonu Nasıl Çalışır?

Geleneksel bir karbüratörlü motosiklet motorunda, karbüratör yanma için uygun oranda yakıt ve havayı karıştırır. Hızlandığınızda, karbüratör sırasıyla yakıt deposundan ve hava filtresinden daha fazla yakıt ve hava çeker. Bir yakıt enjeksiyon sisteminde ise, bir bilgisayar hava ve yakıt girişini kontrol eder ve yakıt enjektörlerine karışımı doğrudan yanma odasına ve motora püskürtmeleri için komut verir, böylece yakıt boşa gitmez. Çok daha verimlidir ve tüm yeni motosikletlerde yakıt enjeksiyonu bulunur.

Yakıt enjeksiyonu tercih edilir çünkü, bilgisayar tarafından sağlanan hassas ve doğru yakıt dağıtımı; gücü, ivmeyi ve yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarır. Dezavantajı, yakıt enjektörlerinizin bakımının, motosikletinizin düzgün çalışması için kritik olmasıdır. Yakıt enjeksiyonu daha iyidir, ancak aynı zamanda biraz daha titizlik gerektirir.

Motosikletler Neden Yakıt Sistemi Temizliğine İhtiyaç Duyar?

Yakıt enjektörlerinizi temiz tutarak pek çok küçük sorunu çözebilirsiniz.

Yakıt enjektörleri bir motosiklette son derece rahat ve kullanışlı bir özellik olsa da, tıkanabilir ve bu da büyük bir soruna neden olur. Yakıt enjektörleriniz ne kadar tıkanırsa, yakıt verimliliğiniz o kadar düşer. Motosikletiniz, uygun yakıt ve hava karışımını yanma odasına almakta zorlanacak ve performansınız düşecektir. Gaz kalitesi, (özellikle yaz gazına karşı kış gazı da) kendi hatanız olmaması nedeniyle zamanla sorunlara neden olabilir. Müşterileri gösterilerde gördüğümüzde ve destek hatlarımızda onlarla konuştuğumuzda, her zaman bu sorunların olduğunu gözlemliyoruz.

Yakıt ve havanın yanlış karıştırılması, daha az verimli ateşleneceği ve yanacağından dolayı, yakıt enjektörleri üzerindeki herhangi bir birikinti, motosikletinizin performansını etkileyecektir. Kirli yakıt enjektörleri ayrıca, daha yüksek ve daha fazla emisyona neden olabilir, bu da sorunu en kısa sürede çözmenizi daha da önemli hale getirir.

Motosikletinizin yakıt enjektörlerinin tıkanmaya başladığını veya temizlemenizin üzerinden uzun zaman geçmiş olduğunu düşünüyorsanız, onları hemen temizlemelisiniz. Performansta anında bir iyileşme görmelisiniz. Sorunun devam etmesine izin verirseniz; yakıt enjektörleri tamamen tıkanabilir, motosiklet hiç çalışmayabilir ve bu da daha fazla emek gerektiren bir tamire neden olabilir.

Yakıt enjektör sistemi temizliği yapmadan uzun süredir sürüyorsanız veya motosikletiniz için doğru temizliği hiç yapmadıysanız, işiniz bittiğinde motosikletinizin performansında belirgin bir gelişme olduğunu fark etmelisiniz. Doğru bir yakıt enjektör temizleyici ürünüyle iyi bir yakıt sistemi temizliğinin ardından, daha iyi yakıt verimliliği, daha düşük emisyon ve genel olarak daha iyi çalışan, daha güçlü bir motor elde etmelisiniz.

Her iki durumda da, popüler Rislone Süper Konsantre Yakıt Enjektör Temizleyici ürünümüzü öneririz. Yakıt enjektörü temizleyicimiz, piyasada test ettiğimiz ürünler arasında en iyisidir, yalnızca en kirli yakıt enjektörlerini bile temizlemeye odaklanmıştır.

Motosiklet Yakıt Enjektörleri Nasıl Temizlenir?

Yakıt enjektörleriniz gerçekten berbatsa ve tam olarak manuel bir temizlik yapacaksanız, motor hakkında biraz bilginiz varsa, o kadar da zor değil.

Motosikletinizin yakıt enjeksiyon sistemini temizlemenin güzel yanı, bunu kendinizin yapabilmesidir. Herhangi bir mekanik işçilik veya yedek parça ücreti ödemenize gerek kalmadan, yalnızca temizlik ürünlerinin maliyetini üstlenirsiniz. Motosiklet yakıt enjektörleriniz, sadece kısmen tıkanmışsa, yapmanız gerekenler ise;

Yakıt enjeksiyon sisteminizi temizlemek için, yukarıda bahsedilenler gibi yakıt enjektör temizleyici ürünlere ihtiyacınız olacaktır. Depo boşalmaya yakın olduğunda, yakıt enjektör temizleyicinizi ekleyin, ardından depoyu doldurun ve motosikletinizi normal şekilde sürün. Motosikletinizi kullanmanız, yakıtın ve yakıt enjektörü temizleyicisinin birbirine karışmasına neden olacak ve yakıt enjektörü temizleyicisinin çalışmasına izin vererek, tüm yakıt enjeksiyon sisteminizi temizleyecektir.

Yakıt enjektörleriniz tamamen tıkalıysa, bunları temizlemek için basınçlı bir solvente ihtiyacınız olacaktır. Motosikletinizin kullanıcı kılavuzunu okuyarak yakıt enjektörünü bulun. Yakıt pompasını çıkarın, yakıt hattı bağlantısını kesin ve üreticinin yönergelerini izlediğinizden emin olun. Yakıt enjektörlerine bağlamak için solventle birlikte verilen talimatları izleyin ve solvent yakıt enjektörlerini doldurana kadar motoru çalıştırın. Motoru kapatın, solventi çıkarın ve motosikletinizdeki sökülen parçaları yerine takın. Bunu tamamladığınızda yakıtınız azalırsa, yakıt sistemini temizlemek için yukarıdaki ilk talimatları izleyin. Yakıtınız azalmadıysa, motosikleti çalıştırın ve sorunsuz çalışıp çalışmadığına bakın. Aksi takdirde, solvent işlemini tekrarlayın. Olursa, normal şekilde sürün ve bir sonraki dolumunuzdan hemen önce yakıt enjeksiyon temizleyicisi ekleyin.

Motosikletinize Uygun Bakımı Yapmak

Bazı insanlar, yakıt enjektörü temizleyicilerinin herhangi bir araç için ne kadar iyi çalıştığı konusunda şüphecidir. Bu ürünleri kullanmayı denediklerini ve performansta gözle görülür bir değişiklik görmediklerini söyleyebilirler. Aracınızın yakıt verimliliğine ilişkin birçok faktörün olduğunu hatırlamak önemlidir. En önemli faktörlerden biri, yakıt enjektörü temizleyici ürünlerinizi nereden aldığınızdır. Daha kaliteli bir ürün, çok olumlu sonuçlar alma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Halihazırda piyasada olandan daha iyi bir ürünümüz olduğunu öğrenene kadar, akaryakıt piyasasına girmeyi reddettik. 16 aylık araştırma ve farklı formülleri test ettikten sonra başardık.

Aracınızın bakımını eksiksiz yapmanız, gerektiğinde hava ve yakıt filtrelerini değiştirmeniz, istikrarlı hızlarda sürüş yapmanız, doğru oktanlı benzin kullanmanız, (belirtilenden daha düşük oktanlı olmayan) ve zamanında aracınızı bakıma götürmeniz de önemlidir. En kaliteli yakıt katkı maddelerini kullanmak da dahil olmak üzere aracınıza gereken özeni gösterirseniz, optimum verimlilik ve performans göreceksiniz.

Motosiklet Yakıt Enjektörlerini Temizlemek için Mevcut Seçenekler

Bir motosiklet yakıt sistemi temizleyicisine ihtiyacınız olduğuna karar verdiyseniz, muhtemelen bir tane almak için en iyi yeri merak ediyorsunuzdur. Rislone motosiklet enjektör sistemi temizleyicileriyle kötü sonuç almazsınız. Motosiklet ve diğer araçlar için temizlik ürünlerini bilenler, Rislone adının kalite anlamına geldiğini de bilir. Güvenilir motosiklet yakıt enjektörü temizleyici ve diğer yakıt sistemi bakım ürünleri için şimdi Rislone ürün katoloğumuza tıklayın. Ayrıca bize ulaşırsanız tüm sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

Yorum yap

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

İlgili Ürünler

Nano Prime™ Motor Performans Arttırıcı
Nano Prime™ Motor Performans Arttırıcı
970TL (KDV Dahil)
Ürün Kodu: 44104