• Rislone Motor Onarıcı nasıl çalışır?

Motor Onarıcı, yağla ilgili en yaygın sorunları onarmak için en iyi performanslı katkı maddelerinin bir kombinasyonunu içerir. Motor Onarıcı, kaybedilen kompresyon ve gücü geri kazandırır, gürültüyü ve yağ tüketimini azaltırken, aşınmış silindirlerin, halkaların, yatakların ve contaların performansını iyileştirir.

  • Rislone Motor Onarıcı yağ filtremi tıkar mı?

Hayır, Rislone Motor Onarıcı, yağ filtrenizi tıkayacak veya zarar verebilecek yapışkan maddeler içermez. Contalardaki sızıntıları durdurmak için kimyasal olarak çalışır.

  • Rislone Motor Onarıcı sentetik yağda çalışır mı?

Evet, Rislone Motor Onarıcı petrol, sentetik ve yüksek kilometre formülleri dahil TÜM motor yağları ile uyumludur.

  • Motor Yağı yeterli değil mi?

Motor yağları genellikle hareketli parçalar arasındaki sürtünmeyi azaltmak için kullanılır. Kayganlaştırmaya ek olarak, motor yağı soğumalı, korozyona karşı koruma sağlamalıdır ve bu kirletici maddelerin giderilmesi için bir yöntemdir. Kayganlaştırıcılar azaldıkça özellikleri değişir ve bu da sürtünme ve aşınmanın artmasına neden olur. Zamanla motorun içinde meydana gelen doğal aşınma; yağ basıncının düşmesine, kompresyon kaybına (güç kaybı), daha düşük yakıt verimliliğine, yağ tüketimine (sızıntılar ve duman) ve gürültüye (vurma ve tıkırtı) neden olur.

  • Mevcut yağa ekleme yapabilir miyim?

Evet, motor seviye çubuğunu çıkarın ve yağ seviyesini kontrol edin. Yağ düşükse, yağ kapağını çıkarın ve iki bölmeli şişenin tüm içeriğini uygulayın. Fazla DOLDURMAYIN. Gerektiğinde üreticilerin tavsiye ettiği motor yağı ile doldurun. Yağ çubuğunu ve yağ kapağını yeniden takın. 10-15 dakika rölantide çalıştırın ya da sürün.

  • Önerilen miktardan fazlasını kullanırsam, daha hızlı mı yoksa daha iyi mi çalışır?

Hayır, ürünümüzü önerilen doz miktarında en iyi şekilde çalışacak şekilde formüle ettik.

  • Dozaj önerileriniz nelerdir?

500 mL'lik bir 44110 şişesi, çoğu araç için normal boyut olan 4 ila 6 litre yağ kapasitesi için yeterlidir. 2 ila 3.9 litrelik daha küçük sistemlerde, her iki taraftan eşit miktarda dökerek yalnızca yarım şişe kullanın. Daha büyük sistemlerde ise her 5 litre kapasite için bir şişe kullanın.

  • İlk uygulama sızıntıyı tamamen durdurmazsa bir şişe daha ekleyebilir miyim?

Evet, ciddi şekilde hasar görmüş bileşenlere sahip motorlarda, ikinci bir işlem gerekebilir. Bu durumda, yağın ve filtrenin değiştirilmesi ve ikinci bir Motor Onarıcı'nın eklenmesi önerilir.

  • Motor Onarıcı'nın çalışmaya başlaması ne kadar sürer?

Rislone Motor Onarıcı, araca uyguladığınız ve sürmeye başladığınız dakika çalışmaya başlar. Sonuçları genellikle yaklaşık 150 km veya iki (2) günlük sürüşte görürsünüz.