• Rislone Otomatik Şanzıman Onarıcı nasıl çalışır?

Zamanla, şanzıman contaları kuruma ve büzülme eğilimindedir ve iç parçalar aşınır. Rislone Otomatik Şanzıman Onarıcı, kaymayı ortadan kaldırıp, sıcaklığı kontrol ederken, titreme ve sesleri keserken, sert vites değiştirme ve sürtünmeyi azaltır. Premium yüksek kilometre formülü, şanzıman performansını geri kazandırır.

  • Rislone Otomatik Şanzıman Onarıcı her türlü şanzıman sıvısında çalışır mı?

Evet, Rislone Otomatik Şanzıman Onarıcı, her türlü şanzıman sıvısında çalışmak üzere formüle edilmiştir. Normal otomatik şanzımanlarda kullanın. CVT şanzımanlarda kullanmayın.

  • Ne kadar uygulamalıyım?

Bir şişe 44540 kodlu, 500 mL. Otomatik Şanzıman Onarıcı, 8 ila 12 litre şanzıman sıvı kapasitesi için yeterlidir. 4 ila 7.9 litrelik daha küçük sistemlerde, her iki taraftan eşit miktarda dökerek yalnızca yarım şişe kullanın. Daha büyük sistemlerde ise her 10 litre kapasite için bir şişe kullanın.

  • Ürünü ilk defa uyguladıktan sonra sorunum tamamen ortadan kalkmazsa, bir şişe daha ekleyebilir miyim?

Ciddi şekilde hasar görmüş bileşenlere sahip şanzımanlarda, ikinci bir işlem gerekebilir. Bu durumda şanzıman yağı ve filtresinin değiştirilmesi ve ikinci bir Otomatik Şanzıman Onarıcı eklenmesi önerilir.

  • Gerekli miktardan fazlasını uygularsam, daha hızlı mı yoksa daha iyi mi çalışır?

Hayır, ürünümüzü önerilen doz miktarında en iyi şekilde çalışacak şekilde formüle ettik.

  • Ürünün çalışmaya başlaması ne kadar sürer?

Rislone Otomatik Şanzıman Onarıcı, aracınıza uyguladığınız ve aracınızı sürmeye başladığınız dakika çalışmaya başlar. Sonuçları genellikle yaklaşık 150 kilometre veya iki (2) günlük sürüşte görürsünüz.

  • Mevcut şanzıman sıvıma ekleyebilir miyim?

Evet, şu adımları izleyin: 1. Şanzıman yağ çubuğunu çıkarın ve sıvı seviyesini kontrol edin. Çoğu araç için bu genellikle motor çalışırken ve şanzıman park konumundayken yapılır. İpucu: Şanzıman seviye çubuğu genellikle seviye çubuğunun motorunun yanında, ancak daha sonra motor bölmesinin içine yerleştirilmiştir. Bazı araçların normal bir seviye çubuğu yoktur. Bunlar için ürünün şanzımana bir doldurma tapası ile eklenmesi gerekir. Konum için kullanıcı kılavuzuna bakabilirsiniz. 2. Sıvı düşükse, iki hazneli şişenin tüm içeriğini seviye çubuğu tüpüne dökün. Fazla DOLDURMAYIN. İpucu: Gerekirse, aşırı dolmayı önlemek için şanzımandan bir miktar sıvı boşaltın. 3. Sıvı seviyesini tekrar kontrol edin. Gerektiğinde üreticinin önerdiği şanzıman sıvılarıyla doldurun. 4. Yağ çubuğunu değiştirin ve sıvıyı dolaştırmak için 10 ila 15 dakika aracınızı sürün.