• Rislone Hidrolik Direksiyon Onarıcı benim aracımda çalışır mı?

Evet, Rislone Hidrolik Direksiyon Onarıcı, tüm petrol bazlı, mineral yağ, sentetik ve ATF hidrolik direksiyon sıvıları ile uyumludur. Yerli ve ithal tüm araçlarda çalışır.

 • Ürün ne zaman çalışmaya başlar?

Hidrolik direksiyon sorununa bağlı olarak, sonuçlar hemen veya sürüşten birkaç gün sonra fark edilir olacaktır.

 • Ürünü ilk defa uyguladıktan sonra sızıntı tamamen durdurmazsa, bir şişe daha ekleyebilir miyim?

Evet, durdurulması zor sızıntılar için ikinci bir uygulama yapabilirsiniz. Hidrolik direksiyon sıvısının değiştirilmesini ve ikinci bir Rislone Hidrolik Direksiyon Onarıcı'nın eklenmesini öneririz.

 • Hidrolik Direksiyon Onarıcı'yı nasıl uygulayabilirim?

44650 kodlu, 500 mL, Rislone Hidrolik Direksiyon Onarıcı, çoğu binek otomobil ve hafif kamyonun kullandığı miktar olan her 2 ila 3 litre hidrolik direksiyon sıvısı için bir şişe kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Daha büyük sistemlerde ise, her 2.5 litre sıvı kapasitesi için bir şişe kullanabilirsiniz.

 • Hidrolik direksiyon sızıntısının belirtileri nelerdir?

Sızıntının ciddiyetine bağlı olarak fark edebileceğiniz ilk şey, araba yolunda veya garaj zemininde bulacağınız sıvı lekeleridir. Kremayer ve pinyon veya dişli kutusunun bulunduğu alanın çevresinde aracın altına bakarken; veya kayışın bulunduğu motorun önünde, sıvı damladığını göreceksiniz. Bir sonraki belirti ise, direksiyon simidinin dönmesinin zorlaşması veya düzgün bir şekilde dönmemesidir. Bu duruma genellikle direksiyonu çevirirken, tekerlekten gelen sesler eşlik eder.

 • Rislone Hidrolik Direksiyon Onarıcı sızıntıları nasıl durdurur?

Bu ürün, herhangi bir oring veya conta sızıntısını çözmeye yardımcı olmak için iki şekilde çalışır. 1) Sızdırmazlık yenileyici katkı maddesi, ısı, yaş ve yüksek kilometre nedeniyle kaybedilen sızdırmazlık boyutunu, esnekliğini ve elastikiyetini geri kazandırır. 2) Sızdırmazlık polimeri, conta veya oring'in etrafına polimerik bir film oluşturarak, ayrıca şaftta aşınmış herhangi bir oluğu doldurarak çalışır.

 • Hidrolik direksiyon sızıntılarına ne sebep olur?

Hidrolik direksiyon sistemi sızıntılarının en yaygın nedeni yaş ve / veya yüksek kilometredir. Zamanla, hidrolik direksiyon contaları ve oringler kuruyarak ve büzülerek sızıntılara neden olur. Rislone Hidrolik Direksiyon Onarıcı, bu contaları yeniden canlandırarak, yumuşak ve esnek hale getirmek için çalışır.

 • Direksiyon kremayerimin her iki ucundaki lastik körüklerde sıvı birikiyor, bu normal mi?

Hayır, lastik körükler esas olarak kiri, direksiyon kremayeri dışında tutmak için tasarlanmıştır ve yalnızca iç rot kolunun uçlarını kayganlaştıran az miktarda kalın gresi tutar. Körükte bulunan veya körükten sızan herhangi bir sıvı belirtisi, rafın içindeki bir contanın sızdırdığı anlamına gelir. Rislone Hidrolik Direksiyon Onarıcı, bu tür sızıntılar için kullanılacak mükemmel bir üründür.

 • Hidrolik direksiyonumda sıvı olmadan araç kullanırsam sistemime zarar verir miyim?

Evet, hidrolik direksiyon haznenizde çok az sıvı varken veya hiç sıvı olmadan sürmeye devam ederseniz, genellikle hidrolik direksiyon pompanız birkaç kilometre içinde hasar görür.

 • Rislone Hidrolik Direksiyon Onarıcı, gürültülü hidrolik direksiyon pompamı düzeltir mi?

Evet, Hidrolik Direksiyon Onarıcı, pompa içindeki yatak, piston ve supap seslerini durdurmak için özel sürtünme değiştiriciler içerir.

 • Hidrolik direksiyonum arızalanırsa hala bir direksiyonum olacak mı?

Evet, her zaman direksiyonunuz olacak, ancak aracı yönlendirmek çok zor olacak.

 • Tamirci arabamda sabah zorlanması olduğunu söyledi, bu neden olur?

Araçlardaki sabah zorlanması, sabahları veya soğukken aracın yönlendirilmesinin zor olduğu bir durumdur. Çoğu zaman, hidrolik direksiyon hiç çalışmıyormuş gibi hissedilir. Bu sorunun nedeni, sektör şaftındaki (direksiyon simidinden gelen şaftın kremayer ve pinyona bağlandığı yer) aşınmış oringler veya rafa, gerçekten aşınmış olukları atlayan sıvının olmasıdır. Aracı sürdükten ve sıvıyı ısıttıktan sonra problem genellikle ertesi güne kadar ortadan kalkar. Rislone Hidrolik Direksiyon Onarıcı kullanmak, bu oringleri yenileyecek ve polimer katkı maddeleri sıvının olukları atlamasını önleyecektir.

 • Rislone Hidrolik Direksiyon Onarıcı, sert direksiyonu yumuşatmaya yardımcı olur mu?

Evet, özel kayganlaştırıcı katkı maddeleri sert ve sıkı direksiyonu düzeltir.

 • Rislone Hidrolik Direksiyon Onarıcı direksiyon sistemime zarar verir mi?

Hayır, ürünün kullanımı tamamen güvenlidir ve hidrolik direksiyon sisteminizin hiçbir parçasına zarar vermez.