• Rislone® Sıvı Alüminyum™ mevcut antifriz soğutucusuna takılabilir mi?

Evet, Sıvı Alüminyum özellikle antifrizi/soğutucuyu yıkamak zorunda kalmadan soğutma sistemine doğrudan eklenmek üzere tasarlanmıştır. Tek başına suda da kullanılabilir. Ancak su içinde kullanılıyorsa, antifriz takıldıktan sonra sisteme başka bir şişe Sıvı Alüminyum™ daha eklenmesi önerilir.

  • Yeni uzun ömürlü antifrizde çalışır mı?

Evet, Sıvı Alüminyum, sarı, turuncu, pembe, kırmızı, mavi, mor ve yeşil silikat bazlı ve silikat olmayan (OAT / HOAT) antifriz dahil olmak üzere her türlü normal ve uzun ömürlü soğutma sıvısı ile çalışır.

  • Sıvı Alüminyum'u™ kullandıktan sonra soğutma sistemimi boşaltmam gerekir mi?

Hayır, bu ürün gelecekteki sızıntılardan ve aşırı ısınmadan korumak için soğutma sisteminde bırakılacak şekilde tasarlanmıştır.

  • Sonuçları görmem ne kadar sürer?

Aracınızı 15 ila 20 dakika sürmenizi ya da rölantide tutmanızı tavsiye ederiz. Çoğu durumda sızıntı anında kapanır, ancak bazı sızıntıların kapanması 20 dakika kadar sürebilir. Sızıntı 20 dakika içinde kapanmazsa, ikinci bir ürün uygulaması veya mekanik onarım gerekebilir.

  • Sıvı Alüminyum™ ısıtıcı göbeği tıkar mı?

Hayır, Rislone Sıvı Alüminyum Radyatör Kaçak Önleyici ürün, tüm soğutma sistemi türlerinde kullanılmak üzere onaylanmış yeni nesil sızıntı durdurma hattının bir parçasıdır. Plastik, alüminyum ve metal (bakır/çelik) radyatörler, ısıtıcı göbekler, contalar ve donma tapalarındaki sızıntıları güvenli ve kolay bir şekilde kapatır. Not: Isıtıcı göbek sızıntılarını durdurmak için Rislone kullanıyorsanız, radyatör kontrolünüzü SICAK konumuna getirdiğinizden emin olun. Bazı araçlarda, çekirdekteki soğutma sıvısı akışını kontrol eden ve yalnızca SICAK konumda açılan bir valf bulunur.

  • Kullanmam gereken dozaj nedir?

5, 6, 8 ve 10 silindirli motorlar için bir şişe ekleyin. 3 ve 4 silindirli motorlarda 1/2 şişe kullanın. Bir şişe soğutma sistemlerini 9.5 litreden 15 litreye kadar tedavi eder. 5.5 litreden 9.4 litreye kadar soğutma sistemleri için 1/2 şişe kullanın. Daha büyük sistemler için, her 12 litre soğutma sistemi kapasitesi için bir şişe kullanın. Küçük motorlar veya diğer küçük sistemler, litre başına yaklaşık 40 mL sıvı kapasitesi kullanır.

  • Xtreme Cool™ aracın daha soğuk çalışmasını nasıl sağlar?

Sıvı Alüminyum'daki™ Xtreme Cool katkı maddesi, ıslatma kabiliyetini artırarak soğutucunun yüzey gerilimini azaltır. Bu, soğutucu sıcaklığını düşürüp, ısı transferini iyileştirerek, aşırı ısınmayı ve sızıntıları önlemeye yardımcı olur.

  • Sıvı Alüminyum'u™ taşma rezervuarıma uygulayabilir miyim?

Evet, radyatör kapağına doğrudan erişim yoksa, taşma rezervuar tankına takabilirsiniz.

  • Bu ürün, hem yerli hem de ithal otomobil ve kamyonlarda çalışır mı?

Evet, Sıvı Alüminyum™ her türlü su soğutmalı araçta çalışır.

  • Ürün şişesi ben kullanamadan dondu, ne yapabilirim?

Şişe donma nedeniyle kırılmazsa, ürünün çözülmesine izin verin, iyice çalkalayın ve normal şekilde kullanın.

  • Sıvı Alüminyum'u™ yanlışlıkla motor yağıma ekledim, ne yapmalıyım?

Ürün yanlışlıkla motor yağına eklenirse ve motor çalıştırılmadıysa; çoğu durumda valf kapağını takılı olduğu yerde çıkarıp, tahliye tapasını da çıkararak yağı boşaltabilirsiniz. Ardından, yağ karterine inen yağ dönüş deliklerine özellikle dikkat ederek, kafayı yıkayan bir motor yıkayıcı kullanın. Bunları temizleyin ve her şeyi yağ karteri ve tahliye deliğinden dışarı akıtarak, bu deliklerden boşaltın ve motoru yıkayın. Motor çalıştırıldıysa; değerlendirme için aracınız profesyonel bir tamirciye götürülmelidir. Bu durum, tüm dahili parçaları temizlemek için motoru sökmeyi gerektirebilir.