• Rislone Silindir Kapak Contası Onarıcı mevcut antifriz içerisine uygulanabilir mi?

Evet, sarı, turuncu, pembe, kırmızı, mavi, mor ve yeşil silikat bazlı ve silikat olmayan bazlı (OAT/HOAT) 50-50 karışım antifriz ve/veya su dahil TÜM geleneksel veya uzun ömürlü soğutma sıvısı türleri ve markaları ile kullanabilirsiniz. Kirli veya kısmen tıkanmış sistemlerin, kullanımdan önce yıkanması önerilir.

  • Dizel motorlarda kullanılabilir mi?

Evet, TÜM benzinli ve dizel motorlarda kullanılabilir.

  • Bu tür ürünler nasıl çalışır?

Silindir Kapak Contası Onarıcı formülasyonu, antifrizle uyumlu sodyum silikat tıkayıcı sıvı ve boşluklara ve çatlaklara nüfuz eden, ardından sızıntıları kalıcı olarak durdurmak için sertleşen çeşitli boyutlarda conta sızdırmazlık partiküllerinin kombinasyonunu içerir.

  • Radyatöre doğrudan erişimim yoksa?

Radyatöre doğrudan erişim mümkün değilse ve taşma tankı basınçlı ise tanka takabilirsiniz. Aksi takdirde radyatörün tepesine bağlandığı yerdeki üst hortumu çıkarın ve ürünü hortuma takın. Ardından hortumu yeniden takın ve kelepçeyi sıkın.

  • Rislone Silindir Kapak Contası Onarıcı sızıntıları kalıcı olarak onarır mı?

Evet, bu ürün soğutma sistemi sızıntılarınız için kalıcı bir çözümdür. Kalıcı derken neyi kastediyoruz? Diğer markalar gibi geçici veya hızlı bir düzeltme için tasarlanmamıştır. 2004 yılında geliştirildiğinden bu yana milyonlarca satılan Silindir Kapak Contası Onarıcı, yıllarca ve onbinlerce kilometre boyunca sızıntıları başarıyla kapatmıştır.

  • Sızıntı giderildikten sonra radyatörümü boşaltmam gerekir mi?

Hayır, radyatörü doldurun ve Rislone Silindir Kapak Contası Onarıcı'yı, korumayı sürekli hale getirmek ve aracı normal şekilde sürmek için soğutma sisteminde bırakın.

  • Dozaj önerileriniz nelerdir?

Bir şişe Rislone Silindir Kapak Contası Onarıcı, soğutma sistemleri için 7.6 litreden 15 litreye kadar olan motorlarda tamirat işlemi yapabilir. 3.75 litreden 7.5 litreye kadar soğutma sistemleri için 1/2 şişe, daha büyük sistemlerde ise her 15 litre soğutma sistemi kapasitesi için ilave bir şişe kullanın.

  • Rislone Silindir Kapak Contası Onarıcı'yı yanlışlıkla benzin depoma ekledim, ne yapmalıyım?

Rislone Silindir Kapak Contası Onarıcı, yalnızca soğutma sistemine eklenmek üzere tasarlanmıştır. Ürün benzin deposuna eklendiyse, depo profesyonel bir tamirci tarafından çıkarılmalı ve temizlenmelidir.

  • Rislone Silindir Kapak Contası Onarıcı'yı yanlışlıkla motor yağıma ekledim, ne yapmalıyım?

Rislone Silindir Kapak Contası Onarıcı, yalnızca soğutma sistemine eklenmek üzere tasarlanmıştır. Ürün motor yağına eklendiyse ve motor çalıştırılmamışsa; çoğu durumda valf kapağını ve tahliye tapasını çıkararak yağı boşaltabilirsiniz. Ardından, yağ karterine inen yağ dönüş deliklerine özellikle dikkat göstererek, kafayı yıkayan bir motor yıkayıcısı kullanın. Bunları temizleyin ve her şeyi yağ karteri ve tahliye deliğinden dışarı akıtarak, bu deliklerden boşaltın ve motoru yıkayın. Motor çalıştırıldıysa; değerlendirme için aracınız profesyonel bir tamirciye götürülmelidir. Bu durum, tüm dahili parçaları temizlemek için motoru sökmeyi gerektirebilir.

  • Rislone Silindir Kapak Contası Onarıcı ısıtıcı göbeği tıkar mı?

Hayır, Rislone Silindir Kapak Contası Onarıcı, temiz ısıtıcı göbeğinizi tıkamaz, güvenli ve etkilidir.

Not: Isıtıcı göbeğin sızıntılarını durdurmak için Rislone Silindir Kapak Contası Onarıcı kullanıyorsanız, araç kaloriferini SICAK konuma getirdiğinizden emin olun. Bazı araçlarda, göbekten soğutucu akışını kontrol eden bir valf bulunur.