• Rislone Hy-per Fuel Benzinli Yakıt Sistemi Komple Bakımı nasıl çalışır?

Bu çift bölmeli şişede; ilk bölme, normal enjektör temizleyici, ikinci bölme ise, komple yakıt sistemi temizleyicisi, üst silindir kayganlaştırıcısı, yakıt dengeleyici ve koşullandırıcı, benzin kurutucu, benzin bakımı ve oktan yükselticisidir. Dolayısıyla piyasadaki hemen hemen her tür benzin katkı maddesinin kombinasyonunu içerir.

 • Bu ürün yakıt sisteminin gürültüsünü nasıl azaltır?

UCL (Üst Silindir Kapağı Yağlaması) katkı maddesi; yakıt pompalarını, enjektörleri ve üst silindiri kayganlaştırarak, sürtünmeyi, aşınmayı ve dolayısıyla gürültüyü azaltır.

 • Yakıt tüketimim (litre başına kilometre) ne kadar artar?

Bu, aracın yaşına, kullanılan yakıtın kalitesine ve sistemin ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak değişir. İlk uygulanan dozajda KPL'de büyük artışlar olması normal olup genellikle, ikinci dozajdan itibaren azalır. En iyi sonuçlar için her 8.000 km'de veya her yağ değişiminde kullanmalısınız.

 • Bu ürün, her tür benzinle çalışır mı?

Evet, Rislone Hy-per Fuel Benzinli Yakıt Sistemi Komple Bakımı, Kurşunsuz, Premium ve Etanol (E10, E85) Flex Yakıtlı araçlarla kullanılır.

 • Bu ürün, oksijen sensörlerine zarar verir mi ya da katalitik konvertörü tıkar mı?

Hayır, bu ürün motorunuza, katalitik konvertörler, oksijen sensörleri veya EGR valfi dahil olmak üzere herhangi bir emisyon bileşenine zarar vermez.

 • Rislone Benzinli Yakıt Sistemi Komple Bakımı'nı ne kadar kullanmalıyım?

Neredeyse dolu bir depoda istediğiniz zaman kullanın veya depoya ekleyin ve ardından en fazla 70 litre benzin doldurun. 20 ila 40 litrelik daha küçük tanklar için, her iki taraftan eşit miktarda dökülen 1/2 şişe kullanın. Daha büyük tanklar, her 60 litre benzin için bir şişe kullanabilir. Bu ürün, tüm benzin depolarına boşaltılmasını sağlayan özel olarak tasarlanmış bir ağızlık içerir.

 • Bu ürün, oktan sorunuma ne kadar yardımcı olabilir?

Oktan Gereksinimi Artışı'nı (ORI) 2 sayıya kadar azaltır. Oktan Düzenleyici, benzinin oktan sayısını yükseltir ve Oktan Gereksinimi Artışı (ORI) ateşlemeyi iyileştirir, supap vuruntusunu keser, yanlış ateşlemeleri ve emisyonları azaltır.

 • EZ Nozzle Spout ne anlama geliyor?

EZ Nozzle Spout, ürünün tüm benzin depolarına boşaltılmasını sağlayan özel olarak tasarlanmış bir ağızlıktır. Bu ağızlık, ürünün yakıt kapağı olmayan sistemler de dahil olmak üzere tüm benzin depolarına güvenli ve kolay bir şekilde dökülmesini sağlar. Benzin istasyonlarında görebileceğiniz yakıt tabancası gibi tasarlandığından ürün, tüm araçlara uygulanabilir.

 • Kapaksız yakıt sistemi nedir?

Kapaksız yakıt sistemleri, Ford’un Kolay Yakıt Sistemi gibi birkaç isimle anılır, ancak temelde normal benzin kapağı olmayan bir araçtır. Kapaksız sistemler Ford, Chrysler, Dodge, GM, Cadillac ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok araçta bulunmaktadır. Araba şirketlerinin bu sisteme geçmelerinin nedeni; benzin kapağı gevşek bırakılırsa, takılmazsa veya kaybolursa yakıt buharlaşmasını ve emisyon sorunlarını önlemektir. Sadece Rislone yakıt katkı maddeleri, otomobillerde ve hafif kamyonlarda tüm kapaksız, tıkalı ve normal yakıt sistemleriyle çalışacaktır.

 • Ara soğutmalı, turboşarjlı veya direkt enjeksiyonlu motorlarda kullanabilir miyim?

Evet, kullanımı güvenlidir ve Ford EcoBoost, GM Ecotec ve diğerleri gibi tüm yerli ve ithal turbo şarjlı ve enjekte benzinli (GDI / GTDI) motorlarda çalışır.

 • E-85 Etanol, Flex yakıtlı aracımda bu ürünü kullanabilir miyim?

Evet, Rislone Hy-per Fuel Benzinli Yakıt Sistemi Komple Bakımı, E-85 ile çalışır ve etanolün sistem üzerindeki olumsuz etkilerini azaltarak yakıt sistemini yağlar.

 • Bu ürün, hem yakıt enjeksiyonlu hem de karbüratörlü motorlarla çalışır mı?

Evet, bu çok amaçlı formül, yakıt enjeksiyonlu, port yakıt enjeksiyonlu (PFI), direkt enjeksiyonlu (DI /DIG), benzin / benzinli turbo direkt enjekte (GTDI), turboşarjlı, LPG ve karbüratörlü motorlarla çalışır.