• Rislone Oktan Yükseltici ne yapar?

Vuruntu önleyici formülasyonu, düşük kaliteli yakıtın neden olduğu motor vuruntularını ve uğultuları durdurur.

 • Kıvılcım vuruşu nedir?

Benzinli motorlarda vuruntu ve uğultu olarak da bilinen kıvılcım vuruntusu, silindirdeki hava/yakıt karışımının, bujinin neden olduğu ana ateşlemeden ayrı olarak patlamasıdır. Bu durum genellikle; iki cephe birbiriyle çarpıştığında, silindir içinde aşırı basınca ve olası motor hasarına neden olarak metalik bir "vuruntu" sesi oluşturur.

 • Bu ürün, hem yakıt enjeksiyonlu hem de karbüratörlü motorlarla çalışır mı?

Evet, bu formülasyon tüm yakıt enjeksiyonlu, direkt enjeksiyonlu ve karbüratörlü cadde, yarış, süperşarjlı ve turbo motorlarda çalışır.

 • Arabamın ihtiyaç duyduğundan daha düşük oktan oranına sahip yakıt kullanıyorsam belirtileri nelerdir?

Bir numaralı belirti kıvılcım vuruntusudur. Ayrıca hızlanırken ve düşük güç seviyelerinde duraksama yaşayabilirsiniz.

 • Bu ürün, oksijen sensörlerine zarar verir mi ya da katalitik konvertörü tıkar mı?

Hayır, bu ürün motorunuza veya katalitik konvertörler, oksijen sensörleri veya EGR valfi dahil olmak üzere herhangi bir emisyon bileşenine zarar vermez.

 • Oktan Yükseltici'den ne kadar kullanmalıyım?

Bir şişe, 76 L'ye kadar yakıt kapasitesi için yeterli olacak şekilde konsantre edilmiştir. Küçük motorlarda, her 19 litre için ¼ şişe kullanın.

 • MMT nedir?

MMT veya Metilsiklopentadienil Manganez Trikarbonil, motor gürültüsünü ve kıvılcım vuruntusundan kaynaklanan hasarı azaltmak için vuruntu önleyici koruma sağlayan, oktan artıran bir benzin katkı maddesidir. Benzindeki daha yüksek oktan oranı, emisyonu azaltır, motoru hasardan koruyarak daha uzun motor ömrü sağlar.

 • Bu ürün, oktan seviyemi ne kadar yükseltecek?

Tipik sonuçlar, oktanı 30 nokta veya 3 RON sayısının üzerine çıkarır.

 • Her tür benzinle kullanabilir miyim?

Evet, Rislone Oktan Yükseltici, kurşunlu ve kurşunsuz tüm benzin, etanol ve yarış yakıtları ile çalışır.

 • EZ Nozzle Spout ne anlama geliyor?

EZ Nozzle Spout, ürünün tüm benzin depolarına boşaltılmasını sağlayan özel olarak tasarlanmış bir ağızlıktır. Bu ağızlık, ürünün yakıt kapağı olmayan sistemler de dahil olmak üzere tüm benzin depolarına güvenli ve kolay bir şekilde dökülmesini sağlar. Benzin istasyonlarında görebileceğiniz yakıt tabancası gibi tasarlandığından ürün, tüm araçlara uygulanabilir.

 • Akış valfi ne işe yarar?

Akış valfi, şişenin EZ Nozulu'ne yerleştirilmiştir ve sıvının dökülmesini ve araç kaplamasına zarar vermesini önlemeye yardımcı olmak için dökme işleminin başlamasını geciktirir.

 • Kapaksız yakıt sistemi nedir?

Kapaksız yakıt sistemleri, Ford’un Kolay Yakıt Sistemi gibi birkaç isimle anılır, ancak temelde normal benzin kapağı olmayan bir araçtır. Kapaksız sistemler Ford, Chrysler, Dodge, GM, Cadillac ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok araçta bulunmaktadır. Araba şirketlerinin bu sisteme geçmelerinin nedeni; benzin kapağı gevşek bırakılırsa, takılmazsa veya kaybolursa yakıt buharlaşmasını ve emisyon sorunlarını önlemektir. Sadece Rislone yakıt katkı maddeleri, otomobillerde ve hafif kamyonlarda tüm kapaksız, tıkalı ve normal yakıt sistemleriyle çalışacaktır.