• Rislone Otomatik ve Manuel Şanzıman Temel Onarıcı
    Nasıl Çalışır?

Rislone Otomatik ve Manuel Şanzıman Temel Onarıcı, çoğu şanzıman sorununu çözmek için viskozite geliştiriciler, aşınma önleyici sürtünme düzenleyiciler ve aşırı basınç performans katkı maddelerinin özel bir karışımını içerir. Bu katkı maddeleri, kaymayı ortadan kaldırırken, sıcaklığı kontrol ederken ve titremeyi, kavrama gürültüsünü ve uzun tiz sesi onarırken, sert vites değiştirmeyi ve sürtünmeyi azaltır.

  • Bu ürünün çalışmaya başlaması ne kadar sürer?

Şanzıman sorununa bağlı olarak, sonuçlar ya hemen ya da sürüşten sonraki birkaç gün içinde fark edilir olacaktır.

  • İlk kullanım sorunumu tamamen çözmezse, bir şişe daha ekleyebilir miyim?

Evet, ciddi sorunlar veya kötü aşınmış şanzımanlar için iki katı doz veya ikinci bir şişe kullanabilirsiniz. Ciddi şekilde hasar görmüş bileşenlere sahip şanzımanlarda, ikinci bir kullanım gerekebilir. Bu durumda şanzıman sıvısı ve filtresinin değiştirilmesi ve ikinci bir Rislone Otomatik ve Manuel Şanzıman Temel Onarıcı ürününün kullanılması önerilir.

  • Rislone Otomatik ve Manuel Şanzıman Temel Onarıcı aracımda çalışır mı?

Evet, önden çeker, arkadan çeker, dört çeker şanzımanlarda çalışır. CVT şanzımanlarda kullanmayın. Tüm hafif hizmet ve ağır hizmet araçlarında kullanım; 3 vitesli, 4 vitesli, 5 vitesli, 6 vitesli, elektronik, overdrive, otomatik veya manuel şanzımanlı araba, kamyon, kamyonet, UTES, SUV ve RV'ler. Manuel şanzımanlarda; yalnızca sızıntılara, gürültüye, sert veya gevşek vites değiştirmeye yardımcı olur, ancak kaymaya yardımcı olmaz.

  • Sentetik formüllerle uyumlu mu?

Evet, her türlü yerli ve ithal şanzıman yağı ile uyumludur; petrol ve sentetik formüller dahil. Ne kadar kullanmalıyım? 946 mL'lik bu ürün, 11 ila 15 litre şanzıman sıvısında kullanılmak tasarlanmıştır. Kompakt ve daha küçük araçlar için şişenin ½'sini kullanabilirsiniz.

  • Manuel şanzımanda kullanabilir miyim?

Sızıntıları, gürültüyü ve dişli sürtmesini durdurmak amacıyla, sıvı seviyesini tamamlamak için manuel şanzımanlarda kullanılabilir.

  • Mevcut şanzıman sıvısına ekleme yapabilir miyim?

Evet, şanzıman sıvısı çubuğunu çıkarın ve sıvı seviyesini kontrol edin. Çoğu araç için bu, genellikle motor çalışırken ve şanzıman park halindeyken yapılır. İpucu: Şanzıman sıvısı seviye çubuğu, genellikle motor yağı seviye çubuğunun yanında bulunur, arkadan çekişli araçlarda motor bölmesinin arka kısmında bulunur. Bazı araçlarda normal şanzıman sıvısı seviye çubuğu bulunmaz. Ürün, bu araçların şanzımanına bir doldurma tapası ile eklenmelidir. Doğru konum için kullanıcı kılavuzuna bakın. Sıvı düşükse, şişenin tüm içeriğini sıvı çubuğu tüpüne dökün. Aşırı doldurmayın. Kompakt ve daha küçük araçlar için şişenin ½'sini kullanın. Tüyo: Gerekirse, aşırı doldurmayı önlemek için şanzımandan bir miktar sıvı boşaltın. Sıvı seviyesini tekrar kontrol edin. Gerektiğinde üreticinin tavsiye ettiği şanzıman sıvılarıyla tamamlayın. Şanzıman sıvı çubuğunu değiştirin ve sıvının sirkülasyonu için 10 ila 15 dakika sürün.

  • Rislone Otomatik ve Manuel Şanzıman Temel Onarıcı şanzımanıma zarar verir mi?

Hayır, ürünün kullanımı tamamen güvenlidir ve şanzıman sisteminin hiçbir parçasına zarar vermez.