Rislone® Soğutma Sistemi Onarımı mevcut antifriz soğutma sıvısına takılabilir mi?
Evet, Soğutma Sistemi Onarımı, üreticinin tavsiyelerine uyulduğu sürece antifrizi boşaltmak zorunda kalmadan doğrudan soğutma sistemine eklenecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Tek başına suda da kullanılabilir.
NOT: Kirli veya kısmen tıkanmış soğutma sistemleri kullanımdan önce temizlenmelidir.

Soğutma Sistemi Onarımını kullandıktan sonra soğutma sistemimi boşaltmam gerekir mi?
Hayır, bu ürün gelecekteki sızıntılardan ve aşırı ısınmadan korunmak için soğutma sisteminde bırakılmak üzere tasarlanmıştır.

Taşma rezervuarıma Soğutma Sistemi Onarımı kurabilir miyim?
Evet, radyatör kapağına doğrudan erişim yoksa taşma deposuna ekleyin.

Yeni uzun ömürlü antifrizde çalışır mı?
Evet, Soğutma Sistemi Onarımı sarı, turuncu, pembe, kırmızı, mavi ve yeşil silikat bazlı ve silikat olmayan bazlı OAT / HOAT soğutma sıvısı ve/veya su dahil olmak üzere TÜM 50-50 antifriz karışım türleri ile uyumludur.

Bu hem yerli hem de ithal araba ve kamyonlarda çalışır mı?
Evet, Soğutma Sistemi Tamiri her türlü su soğutmalı araçta çalışabilir.

Sonuçları görmek ne kadar sürer?
Aracı 15 dakika sürmenizi/rölantide çalıştırmanızı öneririz. Çoğu durumda sızıntı anında kapatılır, ancak diğerleri 20 dakikaya kadar sürebilir. Sızıntı 20 dakikada kapatılmazsa ikinci bir uygulama veya mekanik onarım gerekebilir.

Soğutma Sistemi Onarımı kalorifer peteğimi tıkar mı?
Hayır, Rislone Soğutma Sistemi Onarım ürünü, tüm soğutma sistemi türlerinde kullanılmak üzere onaylanan yeni nesil kaçak önleme hattının bir parçasıdır. Plastik, alüminyum ve metal (bakır / çelik) radyatörlerdeki, ısıtıcı peteklerdeki, contalardaki ve dondurma tapalarındaki sızıntıları güvenli ve kolay bir şekilde kapatın. Not: Isıtıcı peteği sızıntılarını durdurmak için Rislone kullanıyorsanız, ısıtıcı kontrolünüzü HOT (SICAK) konumuna getirdiğinizden emin olun. Bazı araçlarda soğutma sıvısının çekirdekten akışını kontrol eden ve yalnızca SICAK konumda açılan bir valf bulunur.

Doz önerileri nelerdir?
Bir şişe, çoğu araç için normal boyut olan 6 ila 15 litre soğutma sıvısı kapasitesini işlemek için tasarlanmıştır. 6 litrenin altındaki daha küçük sistemlerde, her iki taraftan eşit miktarda dökerek yalnızca yarım şişe kullanın. Daha büyük sistemler için soğutma sistemi kapasitesinin her 12 Litre için bir şişe kullanın.

Xtreme Cool™ aracın daha serin çalışmasını nasıl sağlar?
Soğutma Sistemi Onarımındaki Xtreme Cool™ katkısı, soğutma sıvısının yüzey gerilimini azaltarak ıslatma kabiliyetini artırır. Bu, aşırı ısınmayı ve sızıntıları önlemeye yardımcı olan soğutma sıvısı sıcaklığını düşüren ısı transferini geliştirir.

Şişe ben kullanamadan dondu, ne yapabilirim?
Şişe donmaktan kırılmadıysa, ürünün çözülmesine izin verin, iyice çalkalayın ve normal şekilde kullanın.