1921 yılında Shaler Company tarafından kurulan Rislone, orijinal otomotiv kimyasal katkı maddelerinden biriydi.

İlk otomobiller için işleme toleransları bugün olduğu gibi değildi. Sonuç olarak, en büyük sorunlardan biri piston segmanının yanlış oturmasıydı.Motorların genellikle her 3.000 ila 5.000 kilometrede bir sökülmesi ve yeniden çalıştırılması gerekiyordu.

Rislone başlangıçta, lastik tamiri için bir vulkanizasyon sistemi olan Shaler Hot Patches ile birlikte servis istasyonları aracılığıyla cam şişelerde satıldı. 1930'larda Shaler, şovmenlik ve satışçılığı Shaler Gezici Sirk ile birleştirerek ürün farkındalığı oluşturdu.

Rislone, motor performansı avantajlarının yanı sıra, otomotiv dilinde en yaygın ifadelerden birini türetmede etkili oldu: Ayarlama. 1930'ların sonlarında Shaler, mekanikçiler için Shaler Rislone Ayarlama Sistemi adlı bir eğitim sistemi geliştirdi. Ayarlamanın hem müşteri hem de hizmet sağlayıcı için sayısız faydası vardı. Rislone'un satın alınmasıyla birlikte düzenlenen 20 milyondan fazla garanti kartından yüzde birin yarısından azı geri ödeme için iade edildi. Karbüratörlerin temizlenmesi için bir Shaler ürünü olan Rislone ve Karbout'un eklenmesiyle düzenli bir yağ değişimi geliştirilerek tamirci, müşteriye garanti verebiliyordu. Otomobilin performansında "Hissedilebilir İyileştirme". Sistemi takip eden lokasyonlar “Yetkili Ayar Servis İstasyonları” olarak belirlendi.


1940'lar ve 50'ler boyunca Rislone, "Sorunsuz Sürüş Memnuniyeti için Para İade Garantisi" sunuyordu. Life ve The Saturday Evening Post gibi yayınlardaki reklamlar, sürücüleri yağ değişimi sırasında Rislone eklemeye ve ardından 15 KM sürmeye davet etti. Katkı maddesinin faydalı etkileri 15 km içinde hissedilmezse, tam bir geri ödeme için bayiye dönebilirler. Rislone'un satın alınmasıyla birlikte düzenlenen 20 milyondan fazla garanti kartından yüzde birin yarısından azı geri ödeme için iade edildi.

 

Rislone – Efsanevi Bir Markayı Modernize Etmek

Bar'ın Ürünleri, dahil. Mayıs 2006'da Shaler Company ve Rislone markasını satın aldığını duyurdu. Amaç, bugün mağazalarda gördüğünüz ürünlerin genel görünümünü güncellerken orijinal Rislone formülünün bütünlüğünü korumaktı.

Rislone Motor Bakımı hala derinlemesine yağlama sağlar ve çamuru gidermek ve zararlı motor birikintilerinin oluşmasını önlemek için özel bir katkı paketi içerir. Ek olarak, aşınmaya karşı koruma ve iyileştirilmiş motor temizliği beklenebilir. SJ katkı paketinin dahil edilmesi, üreticinin yeni araç garantisiyle uyumluluğun sağlanmasına yardımcı olur. Rislone, tüm petrol bazlı ve sentetik motor yağları ile tamamen uyumludur. 

Rislone isimli markamız 99. yılına girerken ürün gamında Rislone Ring Seal, Gaz ve Dizel Yakıt Muameleleri, Sızıntı Durdurma ve Onarım Ürünleri ve One Seal dahil 2020 için en yeni ürünlerimiz ve ortak marka Hy-per Lube ile olmanın yanı sıra güncellenmiş bir ambalaj yer almaktadır.


Rislone Dünya Genel Merkezi, üretimi, Ar-Ge ve dağıtım tesisleri Michigan’da yer almaktadır. Rislone, ISO 9001:2015 Sertifikalı ve Uyumlu bir Şirkettir.

Rislone neredeyse 100 yıldır katkı ve kaçak önleyici çözümler üretmektedir.

Insealator markası, Orijinal Ekipman Üreticisi topluluğuna hizmet vermektedir.

  • orijinal ekipman Tedarikçisi Birinci Kademe- GM, Ford, Fiat/Chrysler Brands, GE ve dünya çapındaki diğer birçok şirket, üretim sırasında Bar's Leaks kullanıyor veya kullanmış durumda.
  • orijinal ekipman Tedarikçi ikinci kademe- MOPAR, Motorcraft, AC Delco ve GM GoodWrench dahil olmak üzere yıllar boyunca özel markalı ürünlerin üreticisi.
  • Ar-Ge: Gelecekteki soğutma sistemi ve sızıntıyı durdurma gereklilikleri için çapraz fonksiyonel ürünlerin geliştirilmesi için OE'deki mühendislik ekiplerine yoğun bir şekilde dahil edilmiştir.

Shaler Company/Rislone, Mayıs 2006'da Bar's Products tarafından satın alındı.

  • Rislone, 101 yıldır motor bakım ürünleri ve katkı maddeleri pazarlamaktadır.
  • Satış sonrası ürün dağıtım kanalları, dünya çapında perakende, ticari ve özel pazarlardaki en iyi isimleri içerir.

Rislone, Eylül 2017'de Hy-per Lube şirketini satın aldı.