• Rislone® Radyatör Kaçak Önleyici 2X, mevcut antifriz içerisine uygulanabilir mi?

Evet, Rislone her tür ve renkte antifriz soğutucu ve/veya su ile çalışır.

  • Bu ürün, yeni uzun ömürlü antifrizde çalışır mı?

Evet, Rislone Radyatör Kaçak Önleyici 2X her tür ve renkte antifriz soğutucu ve/veya su ile çalışır.

  • Bu ürünü kullandıktan sonra soğutma sistemimi boşaltmam gerekir mi?

Hayır, bu ürün gelecekteki sızıntılardan ve aşırı ısınmadan korumak için soğutma sisteminde bırakılacak şekilde tasarlanmıştır.

  • Sonuçları görmem ne kadar sürer?

15 ila 30 dakika boyunca motorunuzu rölantide çalıştırmanızı veya aracınızı sürmenizi tavsiye ederiz. Çoğu durumda sızıntı anında kapanır ancak bazı durumlarda sızıntının kapanması 30 dakika kadar sürebilir. Eğer sızıntı 30 dakika içinde kapanmazsa, ikinci bir uygulama veya mekanik onarım gerekebilir.

  • Rislone Rislone Radyatör Kaçak Önleyici 2X, ısıtıcı göbeği tıkar mı?

Hayır, Rislone Radyatör Kaçak Önleyici 2X, temiz bir ısıtıcı göbeği tıkamaz. Not: Isıtıcı göbeğin sızıntılarını durdurmak için Rislone® kullanıyorsanız, araç kaloriferinizi SICAK konumuna getirdiğinizden emin olun. Bazı araçlarda, göbekteki soğutma sıvısı akışını kontrol eden ve yalnızca SICAK konumda açılan bir valf bulunur.

  • Dozaj önerileriniz nelerdir?

Binek otomobiller ve hafif kamyonlar - 4 silindirli motorlar için bir şişe, 6 ve 8 silindirli motorlar için ise iki şişe kullanın. Daha büyük sistemlerde, her 8 litre soğutma sıvısı kapasitesi için bir şişe kullanın. Küçük motorlar veya diğer küçük sistemlerde, litre başına yaklaşık 20 mL kullanın.

  • Rislone'u taşma rezervuarıma uygulayabilir miyim?

Evet, radyatör kapağına doğrudan erişim yoksa taşma tankına takabilirsiniz.

  • Rislone'u yanlışlıkla motor yağıma ekledim, ne yapmalıyım?

Rislone, yalnızca soğutma sistemine eklenmek üzere tasarlanmıştır. Ürün motor yağına eklenmişse ve motor çalıştırılmamışsa; çoğu durumda valf kapağını çıkarabilir ve tahliye tapasını kapalı bırakarak yağı boşaltabilirsiniz. Ardından, yağ karterine inen yağ dönüş deliklerine özellikle dikkat ederek, kafayı yıkayan bir motor yıkayıcı kullanın. Bunları temizleyin ve her şeyi yağ karteri ve tahliye deliğinden dışarı akıtarak, bu deliklerden boşaltın ve motoru yıkayın. Motor çalıştırıldıysa; aracınız değerlendirme için profesyonel bir tamirciye götürülmelidir. Bu durum, tüm dahili parçaları temizlemek için motoru sökmeyi gerektirebilir.