• Azalmış motor kompresyonunun en yaygın nedenleri nelerdir?

Düşük Motor kompresyonu, kullanıma bağlı motor aşınması sonucu, piston segmanları ile silindir duvarları arasında oluşan çizikler ve yivler sonucu sızdırmazlığın azalmasından kaynaklanabilir. Bu durum, silindir duvarlarındaki çiziklerin veya pistonlardaki yapışan halkaların, kompresyonun silindirin üstünden pistonun altındaki krank karterine hareket etmesine imkan vermesinden kaynaklanabilir.

 • Azalmış motor kompresyonunun belirtileri nelerdir?

Azalmış kompresyonun bazı belirtileri arasında güç kaybı, zayıf yakıt ekonomisi, yağ tüketimi, egzozdan gelen mavi duman, buji arızaları ve motor gürültüsü veya titreşimi sayılabilir.

 • Rislone Motor Kompresyon Onarıcı nedir?

Motor Kompresyon Onarıcı, azalan veya düzensiz kompresyondan muzdarip olan yüksek kilometreli motorlar için geliştirilmiş, yüksek dolgu özelliğine sahip birinci sınıf polimerlerin, konsantre ve özel formüllü bir karışımıdır. Silindir duvarındaki aşınmış alanları onaran, böylece silindir kompresyonunu geri kazandıran ve motor performansını neredeyse orijinal durumuna getiren, benzersiz bir motor katkı maddesidir.

 • Rislone Yüksek Kilometre Motor Kompresyon Onarıcı nasıl çalışır?

Rislone Yüksek Kilometre Motor Kompresyon Onarıcı, azalmış motor kompresyon sorunlarını çözmek için iki yolla çalışır; İlk olarak, kimyasal polimerler, kullanıma bağlı aşınma, yaş ve yüksek kilometre performansı nedeniyle oluşan, silindir duvarlarındaki çizikleri ve olukları doldurmak için çalışır. İkinci olarak, segmanların artan kompresyona uygun şekilde sızdırmaz hale getirmesini sağlamak için piston oluklarındaki yapışkan halkaları serbest bırakır.

 • Rislone Motor Kompresyon Onarıcı sentetik yağda çalışır mı?

Evet, bu ürün geleneksel, yüksek kilometre ve sentetik formüller dahil tüm petrol bazlı motor yağları ile çalışır.

 • Rislone Motor Kompresyon Onarıcı'yı dizel motorumda kullanabilir miyim?

Evet, benzinli, LPG'li ve dizel motorlarla uyumludur.

 • Bu ürünü, ne sıklıkla kullanmalıyım?

En iyi sonuçları elde etmek için, Motor Kompresyon Onarıcı’yı her 10.000 km'de veya her yağ değişiminde uygulayın.

 • Rislone Motor Kompresyon Onarıcı’yı, 2 zamanlı motorumda benzinle karıştırarak kullanabilir miyim?

Hayır, Rislone Motor Kompresyon Onarıcı yalnızca geleneksel 4 zamanlı motorlarla kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

 • Rislone Motor Kompresyon Onarıcı, çim biçme makineleri ve traktörler gibi küçük motorlarda kullanılabilir mi?

Evet, Rislone Motor Kompresyon Onarıcı, her türlü 4 zamanlı motorlarda kullanılabilir. Her litre motor kapasitesi için yaklaşık 100 mL Rislone Motor Kompresyon Onarıcı kullanın. Küçük motorların çoğu yaklaşık 1 litre yağ tutar.

 • Rislone Motor Kompresyon Onarıcı, ıslak debriyajlı, 4 zamanlı ATV ve Motosiklet motorlarında kullanılabilir mi?

Evet, Rislone Motor Kompresyon Onarıcı, 4 zamanlı ATV'lerde ve ıslak kavramalı Motosikletlerde kullanılabilir. Çünkü bu ürün, debriyajların kaymasına neden olabilecek herhangi bir sürtünme düzenleyici kullanmaz. Her litre motor kapasitesi için yaklaşık 100 mL Rislone Motor Kompresyon Onarıcı kullanın.

 • Rislone Motor Kompresyon Onarıcı turbo şarjlı motorlarda kullanılabilir mi?

Evet, Rislone Motor Kompresyon Onarıcı tüm normal emişli ve turbo şarjlı motorlarda kullanılabilir.

 • Rislone Motor Kompresyon Onarıcı 4, 6 ve 8 silindirli motorların hepsinde çalışır mı?

Evet, Rislone Motor Kompresyon Onarıcı, tüm motor boyutlarında çalışır. Bazı şirketler, farklı boyuttaki motorlar için farklı gramajda ürün satarlar, bu bir pazarlama yöntemidir. Aslında çoğu motor aynı yağ kapasitesine sahip olduğu için, 4 silindirli mi yoksa 8 silindirli mi olduğu önemli değildir.