• Dizel Yakıt Sistemi Komple Bakımı ne işe yarar?

Rislone Dizel Yakıt Sistemi Komple Bakımı, dizel yakıtın, temizleme yeteneğini artırarak, kayganlaştırma ekleyerek, kirli birikinti maddeleri gidererek, korozyonla mücadele ederek ve yakıtın jelleşip bozulmasını önlemeye yardımcı olarak kalitesini artırır. Özetle, Dizel Yakıt Sistemi Komple Bakımı, hepsi bir arada formülü ile satın alabileceğiniz en iyi katkı maddesidir.

 • Rislone Dizel Yakıt Sistemi Komple Bakımı nasıl çalışır?

Bu çift bölmeli şişe, bir şişe normal enjektör ve yakıt sistemi temizleyicisi, jel önleyici soğuk akış geliştirici, yakıt dengeleyici ve koşullandırıcı, Setan güçlendirici ve dizel arıtma, ULSD kükürt ikamesi ve UCL pompa ve enjektör kayganlaştırıcı ile eşit miktarda katkı maddesi içerir. Dolayısıyla piyasadaki hemen hemen her tür dizel yakıt katkı maddesinin bir kombinasyonunu içerir.

 • Bu ürün yakıt sisteminin gürültüsünü nasıl azaltır?

UCL (Üst Silindir Kapağı Yağlaması) katkı maddesi; yakıt pompalarını, enjektörleri ve üst silindiri kayganlaştırarak, sürtünmeyi, aşınmayı ve dolayısıyla gürültüyü azaltır.

 • Yakıt tüketimim ne kadar artar?

Bu, aracın yaşına, kullanılan yakıtın kalitesine ve sistemin ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak değişir. İlk uygulanan dozajda KPL'de büyük artışlar olması normal olup genellikle, ikinci dozajdan itibaren azalır. En iyi sonuçlar için her 8.000 km'de veya her yağ değişiminde kullanmalısınız.

 • Bu ürün, her tür dizel yakıtla çalışır mı?

Evet, Rislone Hy-per Dizel Yakıt Sistemi Komple Bakımı, Ultra Düşük Kükürtlü Dizel (ULSD), Normal Dizel, Biyodizel Karışımlar, Doğrudan Enjekte (DI), Dolaylı Enjekte (IDI), Turbo Doğrudan Enjekte (TDI), Yüksek Basınçlı Püskürtme Sistemi (HPCR) ve Turboşarjlı Motorlar dahil olmak üzere tüm dizel motorlar ve dizel yakıtlarla çalışmak üzere tasarlanmıştır.

 • Bu ürün, katalitik konvertöre veya dizel partikül filtrelerine zarar verir mi?

Hayır, bu ürün motorunuza veya katalitik konvertörler, partikül filtreleri, EGR valfi veya DEF sistemleri de dahil olmak üzere herhangi bir emisyon bileşenine zarar vermez.

 • Rislone Dizel Yakıt Sistemi Komple Bakımı'nı ne kadar kullanmalıyım?

Neredeyse dolu bir depoda istediğiniz zaman kullanın veya depoya ekleyin, ardından 130 litreye kadar dizel yakıtla doldurun. 40 ila 70 litrelik daha küçük tanklar için, her iki taraftan eşit miktarda dökerek 1/2 şişe kullanın. Daha büyük tanklar ise her 110 litre yakıt için bir şişe kullanabilir.

 • Bu ürün, Setan seviyesini kaç puan artırır?

Tipik sayılar, ASTM D613 motor testine göre Setan Numarası CN'de 1 ila 2 puanlık bir artış gösterir.

 • Bu ürün, Soğuk Filtre Tıkanma Noktasını (CFPP) ne kadar azaltır?

Tipik sonuçlar, Soğuk Filtre Tıkanma Noktasında (CFPP) 5 °C'ye (20 °F) kadar düşüş gösterir.

 • Bu ürün, Ultra Düşük Kükürtlü Dizel Yakıttaki (ULSD) kayganlaştırıcının yerini alabilir mi?

Evet, Rislone Dizel Yakıt Sistemi Komple Bakımı, mükemmel bir kayganlaştırıcıdır ve yeniden formüle edilmiş dizel yakıtta kaybolan katkı maddelerinin yerini alır.

 • EZ Nozzle Spout ne anlama geliyor?

EZ Nozzle Spout, ürünün tüm benzin depolarına boşaltılmasını sağlayan özel olarak tasarlanmış bir ağızlıktır. Bu ağızlık, ürünün yakıt kapağı olmayan sistemler de dahil olmak üzere tüm benzin depolarına güvenli ve kolay bir şekilde dökülmesini sağlar. Benzin istasyonlarında görebileceğiniz yakıt tabancası gibi tasarlandığından ürün, tüm araçlara uygulanabilir.

 • Ara soğutmalı, turboşarjlı veya direkt enjeksiyonlu motorlarda kullanabilir miyim?

Evet, kullanımı güvenlidir ve tüm yerli ve ithal, otomobil ve kamyon, normal, ara soğutmalı, turbo şarjlı ve direkt enjeksiyonlu dizel motorlarda çalışır.

 • Yanlış yakıt ikmali yapan aygıt nedir?

Bazı dizel araçlarda, araca yalnızca dizel için belirli boyutta bir yakıt istasyonu nozülünün takılmasına izin veren özel bir yakıt deposu yuvası vardır. Bu, araca yanlışlıkla benzin eklenmesini önler ancak o araçlarda katkı maddelerinin kullanımını çok daha zor hale getirir. Rislone'un özel ağızlık içeren ürünleri, bu araçlarda kolay kullanım sağlar.